Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Pierwszego września  w Przedszkolu Gminnym w Oleśnicy  miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/15.                                                  Mimo, że podczas tych wakacji, z uwagi na trwające jeszcze prace remontowe, nie odbyły się tzw.,,  Dni adaptacyjne", to jednak  dzieci wraz z rodzicami licznie    i z uśmiechami na twarzach przybyły na tę uroczystość.

Powodów do radości było wiele, bo którz nie cieszyłby się z faktu, że będzie wychowankiem jednego z najładniejszych przedszkoli w całym naszym województwie?

Zarówno dzieci, jak i ich rodzice mieli tego świadomość, bo pełne zachwytu spojrzenia kierowały, a to na przepięknie wyposażone sale, a to na kolorowy i przestronny plac zabaw, a to wreszcie na- ewenement w skali kraju - ogród zimowy.

Wykwalifikowana i pełna ciepła kadra pedagogów na pewno sprawi, że rodzice z ufnością powierzą im swoje pociechy.  W gronie specjalistów nasze przedszkole posiada  pedagogów z wykształceniem do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym - Panią dyrektor mgr Zofię Ambroży, Panią Dorotę Pawelec, Panią Mariolę Franusiak, Panią mgr Agatę Strzelecką, Panią mgr Teresę Wójcik, Panią Marię Ambroży,  Panią mgr Annę Adamczyk,  Panią mgr Jadwigę Czaplę i Panią mgr Magdalenę Skórską.

Przedszkolaki objęte  będą więc fachową opieką wychowawczo - dydaktyczną i logopedyczną.

Starsze roczniki będą poznawały język angielski, a dla wszystkich chętnych dzieci będą zorganizowane lekcje katechezy.

Szeroki wachlarz dodatkowych zajęć tanecznych, plastycznych i teatralnych pozwoli dzieciom rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia.

Ponadto placówka postarała się o uelastycznienie godzin swojej pracy. Podstawą jest szczęśliwe dziecko oraz zadowolony rodzic, który po pracy odbiera swoją pociechę i spędza z nią resztę dnia.

Po to jednak, aby Pani dyrektor Zofia Ambroży z dumą mogła uroczyście otworzyć podwoje tego budynku, potrzebna była praca i inicjatywa wielu ludzi.

Podziękowania kierujemy więc w stronę naszego włodarza - Pana Leszka Judy i całej Rady Gminy. To oni zmagali sie z trudnościami piętrzącymi się od chwili rozpoczęcia prac budowlanych.   To ich determinacja wreszcie uwieńczyła dzieło, które z pewnością przetrwa kolejne pokolenia.

Tekst: Teresa Wójcik