Wycieczka do sadu

WYCIECZKA DO SADU

,, Jesienią, jesienią sady się rumienią..." Tak obrazowo przedstawiła jesień nasza wspaniała poetka Maria Konopnicka.

Tegoroczna jesień rzeczywiście rozpieszcza nas nie tylko piękną słoneczną pogodą, ale przede wszystkim pięknymi barwami lasów, sadów i ogrodów.

Jesień to także czas dojrzewania większości warzyw i owoców, które są wdzięcznym tematem naszych październikowych zajęć.

Ewaluacją całego tygodnia pod hasłem ,, Jesień w sadzie " była wycieczka do pobliskiego sadu zaplanowana na 01. października.

Mieliśmy szczęście, bo pogoda w tym dniu była wyjątkowo piękna, a słoneczko uśmiechało się do przedszkolaków, pieszcząc ich buzie ciepłymi promieniami.

Mimo wielkich emocji związanych z wycieczką nikt nie zapomniał o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, zostały one bowiem przypomniane przez wychowawczynie  już na samym jej początku.

Po dotarciu na miejsce dzieci były oszołomione ilością i różnorodnością drzew w sadzie.

Długie rzędy gruszy sąsiadowały z dorodnymi jabłoniami, a kolczaste śliwy kłaniały się dzieciom ciężkimi od fioletowych owoców gałęziami.

Na takiej poglądowej lekcji, gdzie poznanie i utrwalanie dokonuje się przy udziale wszystkich zmysłów najłatwiej przyswaja się wiadomości.

Dzieci bez większego trudu rozpoznawały gatunki drzew i owoców, tym wnikliwiej, że mogły rozkoszować się ich smakiem.

Dzięki hojności gospodarza dzieci mogły napełnić kosze smacznymi darami sadu i przynieść je do przedszkola. Te owoce będą smakowitym i zdrowym uzupełnieniem drugiego śniadania.

W drodze powrotnej dzieci miały okazję nazbierać jeszcze kolorowych liści do jesiennego wazonu.

Teraz przedszkolne sale będą pachnieć słodkim aromatem owoców i liści.

przygotowała Teresa Wójcik