W Europejskim Centrum Bajki

,,Była sobie czarownica

w kapeluszu bardzo dużym.

Miała kota, rudy warkocz

oraz skłonność do podróży.”

Tak rozpoczynał się jeden z filmów krótkometrażowych, który obejrzały nasze przedszkolaki w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie z okazji odbywającego się tam Festiwalu Filmów Młodego Widza ,,Wędrujące Ale Kino!”. Pierwszy dzień tej trzydniowej imprezy skierowany był do przedszkolaków.

Najbardziej urzekła nas historia o czarownicy, która uwielbia podróżować po świecie na swojej zaczarowanej miotle wraz ze swoim kotem i marzy o tym, aby mieć przyjaciół. Gubi po drodze różne przedmioty, a w zamian za ich odnalezienie proponuje miejsce na miotle.

Ta mądra i zabawna opowieść o sile przyjaźni, pomocy i wspólnym działaniu przykuła uwagę wszystkich przedszkolaków i dostarczyła im wielu pozytywnych wrażeń.

Nie bez znaczenia była też możliwość obejrzenia filmów na dużym ekranie.

Przy okazji chcemy podziękować organizatorom za zaproszenie i z przyjemnością wybierzemy się do Pacanowa przy najbliższej okazji.

Przygotowała: Agata Strzelecka